Madratsi puhastamine

Madratsi regulaarne puhastamine aitab pikendada selle kasutusiga. Pühenda pisut aega ka madratsi puhastamiseks, kui vahetad voodipesu. Muutes sellise toimimisviisi tavapäraseks rutiiniks hoiad madratsi hõlpsalt värske, puhta ja hügieenilisena. Minimeeri lihtsate puhastusvõtetega tolmu kuhjumist ja raskelt eemaldatavate plekkide tekkimist ning tolmulestade paljunemist.

Madratsi puhastamine

Voodit on lihne hoida puhta ja hügieenilisena, kui madratsil on lihtsasti eemaldatav ja pestav kate. Tavaliselt võib pesta madratsikatet pesumasinas. Järgi toote küljes olevaid või tootega kaasas olnud juhiseid. Venita madrastikate kohe peale pesu tagasi endisesse mõõtu. Vastasel juhul tõmbub kuivades madratikattes olev sünteetiline täidis kokku ning katet on ebamugav uuesti madrasti ümber paigaldada. Me ei soovita madratsikatet kuivatata trummelkuivatis, sest seal võib see oluliselt kokku tõmbuda.

Kui madratsikate on pesus, saad samal ajal alustada madratsi puhastamisega.

Puhasta madrats hoolikalt tolmuimejaga. Kasuta selleks spetsiaalset mööblipuhastusotsikut või harjaga varustatud tolmuimejaotsikut. Ära unusta madratsi külgi ning pööra tähelepanu ka nurkadele ja ühenduskohtadele.

Kasuta puhastamiseks ja plekkide eemaldamiseks Guardian puhastusvahtu. Piserda puhastusvahtu otse plekkidele ning hõõru see puhastatava materjali sisse puhta käsna või lapiga. Kui vaht on mõni minut mõjunud, eemalda niiske lapiga. Raskesti eemaldatavate plekkide puhul korda kirjeldatud meetodit. 

Nipp! Eemalda plekid alati niipea kui võimalik. Kuivanud plekkide eemaldamine võib olla oluliselt aeganõudvam.

Las madratsil täielikult kuivada enne kui paned tagasi eemaldatud madratsikatte ja voodipesu. Kui madrats on saanud niiskeks võib selle kuivamine võtta aega ca 24 tundi.

Soovitame madratsikatte pesu umbes kaks korda aastas ja madratsi pealispinna puhastust korra aastas. Vajadusel pese madratsikatteid tihedamini. Kui soovid pikendada pesu intervalle, soovitame kasutada madratsikaitset. Seda on väga lihtne eemaldada ja pesta tihti, nii on voodi alati värske ja hügieeniline. 

Nipid mille abil säilitad oma voodi ja magamistoa hügieenilisena:

1. Kasuta madratsikaitset

Madratsikaitset kasutades on lihtne hoida voodit puhtana. See on lihtsasti eemaldatav ning pesumasinas pestav ning kaitseb voodit tolmu ja plekkide eest!

2. Kasuta kanga kaitsevahendit

Spetsiaalne kanga kaitse-impregneerimisvahend pikendab madratsi ja voodi kasutusiga, sest kaitseb tolmu, plekkide ja päikese pleegitava mõju eest. Impregneerimisvahend kaitseb madratsit niiskuskahjustuste eest!

3. Väldi igapäevast voodi nö. ülestegemist

Väldi voodi katmist teki ja päevatekiga kohe peale ärkamist, sest see aeglustab niiskuse ja soojuse eraldumist madratsist. See ei ole madratsi hügieenile hea. Lase pigem madratsil tuulduda ning võimalusel eemlada tekk voodist ning tee voodi üles alles mõni tund peale ärkamist.

4. Keera madratsit regulaarselt

Madratsi ventileerimiseks ja kulumise minimeerimiseks soovitame nii katte- kui põhimadratsit keerata 3-4 korda aastas. Võimaluse tõsta madrats küljele seina äärde, et seda veelgi paremini tuulutada.

5. Hoia toa õhuniiskus ja temperatuur madalal

Voodi püsib värskem ja hügieenilisem, kui magamistuba on pigem jahe ja õhuniiskus madal. Taga magmistoas korralik ventilatsioon ja hoia temperatuur madalal, soovitavalt mitte üle 18 kraadi.