Küpsised

  1. Śissejuhatus Hemtex.ee omanik ja ülalpidaja on Hemtex AB / OÜ, mille registritunnus Rootsis on 556132-7056, Prognosgatan 22 1, SE-504 64 Borås /Eestis registritunnus 11372041, Estonia puisestee 9, 10413Tallinn.

Veebileht hemtex.ee kasutab küpsiseid selleks, et pakkuda parimat külastuskogemust meie veebilehel, kohandades veebilehte vastavalt teie vajadustele. Hemtex on vastutav küpsiste eest, mis laaditakse alla seadmesse, mida kasutate hemtex.ee külastamisel, olenemeta sellest, kas kasutate selleks mobiiltelefoni, arvutit või muud seadet.

Me kasutame küpsiseid, et jälgida veebilehe kasutamist ning lisada teavet IP-aadressi, veebilehitseja, lairibaühenduse pakkuja ja operatsioonisüsteemi kohta. Teavet veebisaidi kasutamise kohta jagame meie sostiaalmeedia-, reklaami- ja analüüsipartneritega. Meie partnerid võivad kombineerida seda teavet muu teabega, mille olete neile esitanud või mida nad on kogunud teie teenuste kasutamise kohta. Allpool saate lugeda lähemalt, kuidas me teie andmeid töötleme. Lisateavet meiepoole isikuandmete töötlemise kohta leiate ka meie privaatsuspoliitikast.

 

  1. Mis on küpsised?

Küpsised on väike tekstifail, mis salvestatakse veebilehel kasutamisel teie poolt kasutatavasse veebilehitsejasse (näiteks Google Chrome, Microsoft Edge; Mozzila Firefox, Safari, Opera) ning seda säilitatakse teie seadmes (arvuti kõvaketas, tahvelarvui, mobiiltelefon).

Küpsisesse salvestatud teave sõltub sellest, missugune küpsis see on ja teete teie. Kui soovite täpsemalt näha, missuguseid küpsiseid Hemtex kasutab, vaadate lehe allosas olevat küpsiste loendit. Küpsise funktsioon võib olla veebilehel erinev. Allpoololevas punktis nr. 6 ”Millistel eesmärkidel Hemtex küpsiseid kasutab” näete ülevaadet, millistel eesmärkidel Hemtex küpsiseid kasutab. Küpsiste aegumisajad on erinevad, kuid ühte küpsist ei säilitata kauem kui 2 aastat. Lehe allosas olev kõigi meie küpsiste loend sisaldab rohkem teavet erinevate küpsiste aegumiste kohta.

Hemtex.ee veebisaidil on täiesti võimalik küpsiseid mitte aktsepteerida. Saate seda teha küpsiseid hallates, klõpsates nuppu ”Küpiste seaded”, kus saate muuta oma küpsiste seadeid. Pange tähele, et nõusoleku puudumisest võib tuleneda, et Hemtex.ee veebisait ei tööta optimaalseselt ja funktsionaalsus on vähenenud.

 

  1. Miks me kasutame küpsiseid veebilehel hemtex.ee

Hemtex.ee kasutab küpsiseid, et mõista, kuidas kasutajad hemtex.ee veebilehte ja selle teenuseid kasutavad. Küpsiste abil on võimalik veebilehe sisu ja teenuseid teie, kui kasutaja jaoks optimaalselt kohandada. Küpsiste kasutamine eeldab üldiselt, et nõustute Hemtexipoolsete küpsistega ning nende abil saadud teabe salvestamisega.

 

Mõnede küpsiste puhul, mida Hemtex on pidanud vajalikuks hemtex.ee veebilehe puhul kasutada, pole nõusolek vajalik. Kui külastate Hemtex.ee veebisaiti salvestatakse küpsised, mis on veebilehe toimimiseks hädavajalikud. Nimetame neid küpiseid ”Hädaajalikeks küpsisteks”, et saaksite neid kergesti eristada teistest teie nõusolekut vajavatest küpistest.

 

Lisaks kasutab Hemtex küpiseid näiteks turunduse ja analüüsi jaoks. Selliseid küpsiseid kasutatakse ainult siis, kui annate selleks nõusoleku. Lisateavet selle kohta, mida erinevad eesmärgid tähendavad, saate lugeda allolevast punktist nr. 6 ”Missugustel eesmärkidel kasutab Hemtex küpsiseid”.

 

Hemtex kasutab küpsiseid muuhulgas meie veebisaidile sisseloginud kliendi staatuse säilitamiseks, mis võimaldab liikuda veebisaidi erinevatel lehtedel ilma, et peaksite igal lehel uuesti sisse logima. Samuti võimaldab see hemtex.ee lehel meeles pidada, mis oli teie ostukorvis, kui lahkute veebisaidilt hemtex.ee ja naasete sinna hiljem tagasi.

Kasutame hemtex.ee veebilehel kahte tüüpi küpsiseid. Esimene põhitüüp on küpsised, mida aegajalt salvestatakse (nn. Püsiküpsised). Teie põhitüüp on küpsised, mis kustutatakse, kui olete hemtex.ee veebilehe külastuse lõpetanud ehk teie kasutajaseanss veebilehel lõppeb (nn. Seansi küpsised).

 

 

Lisaks on küpsiseid kahe erineva päritoluga:

Esimese osapoole küpised: küpsised, mille teie seadmesse lisab teie poolt külastatud veebisait, meie puhul siis veebileht hemtex.ee. Kolmanda osapoole küpsised: need on küpsised, mille salvestab teie seadmesse mõni muu teenusepakkuja peale meie. Need on paigutatud reklaamija või teenusepakkuja poolt, kes pakub veebilehele liiklusanalüüsi. Küpsiseid saate igal ajal hõlpsalt kustutada, järgides oma veebilehitsejas olevaid küpsiste kustutamise juhiseid. Lisateavet selle kohta leiate oma veebilehitseja funktsioonist ”Abi”. Pange tähele, et kui kasutate mitut veebilehitsejat või seadet, tuleb kustustada igas veebilehitsejas ja seadmes eraldi.

 

  1. Nõusolek

Ilma teie selgesõnalise nõusolekuta paigutatakse ainult veebilehe nõuetekohaseks toimimiseks hädavajalikud küpsised. Lisaks paigutab Hemtex küpsiseid ja töötleb nende küpsiste andmeid teie vabatahtliku, selgesõnalise ja teadliku nõusoleku alusel, kui veebilehte külastate. Selline nõusolek võib olla kohandatud ka teatud küpsiste kategooriate jaoks, näiteks küpsised, mis aitavad meile analüüsida meie veebilehte, pakkuda lisafunktsioone või kuvada reklaame sotsiaalmeedias või teistel veebilehtedel. Kui olete nõusoleku andnud, saate selle ka igal ajal tagasi võtta.

Kui andmete salvestamine, mis põhineb teie nõusolekul  ning te võtate selle nõusoleku tagasi, siis teie küpsiste andmete töötlemine peatatakse ja küpsiste andmed kustutatakse. Kui Hemtex on salvestanud selliste küpsiste andmeid, mis ei põhine teie nõusolekul, ei pruugita andmeid tingimata kustutada, kui eesmärk ja õiguslik alus seda võimaldavad.

Saate oma nõusoleku küpsiste kasutamiseks veebilehel hemtex.ee igal ajal hõlpsasti tagasi võtta, hallates küpsiseid siin:

 

Pange tähele, et kui te ei nõustu Hemtexi kasutatavate küpsistega, võib halveneda teie kasutajakogemus ning funktionaalsus meie veebilehe kasutamisel.

 

  1. Missugut teavet küpsitesse salvestatakse?

Hemtexi poolt kasuatavad küpsised võivad salvestada teavet, nagu IP-aadress, lairibateenuse pakkuja, veebiehitseja, operatsioonisüsteem ja missuguseid hemtex.ee veebilehe lehti on külastatud, samuti külastuse kuupäev ja kellaaeg. Hemtex ei salvesta küpsistesse teavet, mille järgi saab kasutajat vahetult tuvastada, kui teatud juhtudel võivad küpsised sisaldada teavet, mille järgi saab kasutajat kaudselt või koos muu teabega tuvastada. Seetõttu võib seda teavet mõnel juhul siiski pidada isiklikuks teabeks.

 

Küpsiste paigutamine ja kasutamine veebilehel on reguleeritud elektroonilise kaubanduse seaduse §des 2-7 b. Kui küpsis sisaldab teie isikuandmeid, kohaldatakse isikuandmete seadust ja GDPRi. Selles kontekstis viitame meie privaatsuspoliitikale, kus on leitav lisateave teie iskuandmete töötlemise kohta Hemtexi poolt.

  1. Millistel eesmärkidel kasutab Hemtex küpsiseid?

Kasutame veebilehel hemtex.ee küpsiseid mitmel eesmärgil. Allpool loetletud eesmärgid, milleks küpsiseid kasutame ja mida see teie, kui kasutaja jaoks tähendab.

 

6.1 Hädavajalikud küpsised

Veebilehe toimimiseks hädavajalikud küpsised

Küpsised, mida kasuatatakse meie veebilehe hemtex.ee toimimiseks. Hemtex on hinnanud need küpsised hädavajalikuks ning seetõttu kasutatakse neid nõusolekuta. Veebilehe hemtex.ee kasutamiseks on oluline need küpised salvestada teie veebilehitsejasse ning neid ei saa välja lülitada. Tavaliselt määratakse need küpised puhul, kui teete teatud toiminguid, nagu teenuse tellimine, privaatsusseadete määramine, sisselogimine või vormide täitmine. Saate seadistada oma veebilehitseja neid küpsiseid blokeerima, kui sel juhul ei saa töötada mõned veebilehe funktsioonid. Need küpsised ei salvesta isikut tuvastavat teavet.

 

Turvalisuse küpised

Turvalisuseks on vajalik teatud tüüpi küpsised. Need tagavad, et veebilehe kasutamine oleks ohutu ning te ei puutuks kokku võltsimise või pettusega.

 

6.2 Funktsionaalsus

Funktsionaalsus- ehk jõudlusküpsised on vajalikud. Meil on mitu funktsionaalsusküpsist. Neid ühendab see, et need tagavad veebilehe oluliste funktsioonide korrektse toimimise. Nende küpsiste abil saavad veebilehed pakkuda paremat funktsionaalsust ja kasutajasõbralikkust. Neid küpsiseid võivad luua meie või kolmandatest osapooltest teenusepakkujad, kes pakuvad meie veebisaidile lisatud teenuseid. Kui te neid küpsiseid ei luba, ei pruugi mõned neist teenustest korralikult töötada.Erinevat tüüpi funktsionaalsed küpsised ja nende eesmärgid:

-Nõusolekuhaldus: küpsised, mis on vajalikud selleks, et salvestada, kas olete kasutajana andnud nõusoleku küpsiste kasutamiseks või mitte. Need küpsised tagavad ka selle, et iga kord, kui veebilehte külastate, ei peaks teilt eraldi nõusolekut küsima.

Kasutajaseansi loomine ja haldamine: need on küpsised, mida saab kasutada kasutajaseansi jaoks. See tähenda, et veebileht jätab meelde, et olete sisse logitud ja näiteks selle, missugused tooted on ostukorvi lisatud.

-Serveri marsruutimine: see on tehniline küpsis, mis määrab, kuhu meie serveri liiklus saadetakse.

-Online klienditeenindus: see küpsis võimaldab nimetatud teenuse olemasolul veebilehel klienditeenindusega sõnumeid vahetada, vestelda.

 

6.3 Veebisaidi analüüs

-Hemtexi veebilehe analüüsiküpsiste eesmärk on mõista, kuidas meie veebilehe külastajad neid kasutavad, analüüsides veebilehe andmeliiklust. Kasutame seda teavet oma veebilehe täiustamiseks, hea toimimise ja kasutajamugavuse tagamiseks. Kui need küpsised ei ole teie poolt lubatud, ei kajastu teie külastus meie veebilehe statistikas.

 

-Seda tüüpi veebilehe analüüsimiseks kasutame peamiselt Google Analyticsit. See tähendab, et Google laadib küpsised alla teie veebilehitsejasse. Need küpsised koguvad teavet meie veebilehe kasutamise kohta. Kasutame Google Analyticsis IP anonüümseks muutmist ning otseselt tuvastatavat teavet ei koguta. Teatud juhtudel võib andmeid siiski pidada isikuandmeteks, kuna isik on kaudselt tuvastatav. Hemtex saab ainult koondatud veebilehe statistikat. Kasutame Google Analyticsit veebilehe liikluse, kasutusmustrite ja trendide uurimiseks. Küpsis kustutatakse automaatselt 24 kuu pärast, kui te veebilehele ei naase.

- Kui soovite statistika ja veebilehe analüüsi kohta lisateavte, saate Google küpsiste kasutamise kohta lugeda siit.

 

6.4 Turundus

Sellesse kategooriasse kuuluvad küpsised, mis sisaldavad reklaame selle põhjal, mida olete Hemtexi veebilehel klikkinud, samuti küpsiseid, mis kohandavad reklaame teie kui kasutaja jaoks teie sirvimisajaloo põhjal.

- Selliseid küpsiseid kasutab Hemtex turunduseks:

-Sihtimine: seda tüüpi küpsiseid kasutatakse kohandatud reklaamide kuvamiseks. Need on kolmanda osapoole küpsised, mida haldab muu hulgas Google Analytics. Need küpsised on lisatud meie veebilhele, kui reklaamipartnerite ehk kolmanda osapoolte küpsistena. Need ettevõtted saavad neid kasutada teie huvide profiili loomiseks ning teile muudel veebilehtedel asjakohaste reklaamide esitamiseks. Need ei salvesta teie iskuandmeid otse, vaid põhnevad teie veebilehitseja ning interneti-seadme kordumatutel identifikaatoritel. Kui te neid küpsiseid ei luba, näete vähem kohandatud reklaame.

 

-Sotsiaalmeedia: need küpsised on seotud erinevate sotsiaalmeediateenustega, mille oleme veebisaidile lisanud, et teil oleks võimalik meie veebilehe sisu sõprade ja võrgustikega jagada. Need küpsised saavad jälgida teie sirvimist teistel veebilehtedel ning luua teie huvide profiili. See võib mõjutada sisu ja sõnumeid, mida näete teistel teie poolt külastatavatel veebilehtedel. Kui te neid küpsiseid ei luba, ei pruugi teil olla võimalik jagamistööriistu kasutada ega vaadata.

 

    1. Küpsiste haldamine

 

Saate oma küpsiste seadeid igal ajal muuta, klikkides ”Küpsiste seaded” siin: Küpsiste seaded

 

  1. Kuidas saan lisateavet?

 

Kui soovite lisainformatsiooni Hemtexi küpsite kohta, võtke meiega ühendust. Meie kontaktandmed:

Aadress: Hemtex AB EESTI FILIAAL, Estonia puiestee 9, 10143 Tallinn
Telefon: +372 512 2270
Epost: (klienditugi): klienditugi@hemtex.ee
Epost: Hemtex andmekaitseametnik (küpsite kohta on võimalik saata küsimusi, isegi kui need ei puuduta isikuandmeid): dataskyddsombud@hemtex.se.