Küpsised

Hemtexi veebilehel kasutatakse küpsiseid ehk sessiooniidentifikaatoreid (ingl. k cookies). All selgitame, mille täpsemalt tegu ning kuidas neid kasutatakse.

Mis on küpsised ehk sessiooniidentifikaatorid ja miks Hemtexi veebileht neid kasutab?

Küpsis on äärmiselt pisike tekstifail, mis salvestub automaatselt teie seadmesse, muutmaks interneti kasutamist hõlpsamaks. Kuna need failid on väikesed ning tavapäraseimad brauserid reguleerivad automaatselt küpsiste hulka, ei võta need palju ruumi. Seega ei koorma need sinu arvuti mälumahtu. Me ei kasuta küpsiseid sinu kohta isikliku info kogumiseks, vaid ainult selleks, et hõlbustada veebilehe külastust: küpsiste abil on näiteks hinnad näha õige valuutana ja saame teada külastajate hulga meie lehel.

Seansipõhised küpsised

Seansipõhised küpsised salvestuvad teie seadmesse ajutiselt ja nad kustutatakse kohe peale brauseri sulgemist. Seansipõhine küpsis salvestab teabe selle kohta, kas veebilehe külastaja on nõustunud või keelanud küpsiste kasutamise veebilehel ning seetõttu ei küsi seda hiljem uuesti.

Muid küpsiseid kasutatakse statistika kogumiseks veebilehelt Hemtex.ee. Me ei kasuta küpsiseid veebilehe külastaja isikliku info kogumiseks, vaid näiteks selleks, et näha, kui palju veebilehte on teatud kampaania raames külastatud.

Küpsised on mõeldud ka selleks, et veebilehe külastajal ei ilmuks korduvalt samu hüpikaknaid, mis võiks häirida veebilehe kasutusfunktsionaalsust. 

Eelmainitu on näide sellest, milliseid küpsiseid ja mille jaoks kasutatakse. Meie veebilehel võib esineda linke, mis juhivad alternatiivselt väljaspool hemtex.ee olevatele lehekülgedele, mis võivad omakorda sisaldada küpsiseid, mida siinkohal mainitud ei ole.

Toimingut on võimalik takistada

Küpsiste kasutamisest on võimalik ka keelduda. Sellisel juhul ei saa me kuidagi tagada, et meie lehekülg töötaks õigesti. Küpsiste takistamine oleneb teie kasutusel olevast brauserist - kui kasutad Internet Explorerit, leiad seaded siit: Tools/Internet options. Kui kasutad Firefoxi, vali tööriistad ja selle alt seaded ning andmekaitsevalikud. Eemalda linnuke lahtrist ”Nõustun küpsistega”.

Adform Pixel:

Kasutame Adformi enda ja kolmanda isiku küpsiseid ning samalaadseid jälgimistehnoloogiaid statistilisteks mõõtmisteks, turunduseks ning lehekülje optimeerimiseks parema kasutusfunktsionaalsuse eesmärgil. 

Milleks kasutame:
- personaliseerimine ehk isikustamine
- reklaamide suunamine, näitamine ja raporteerimine
- statistiline mõõtmine
- sisu valimine, näitamine ja raporteerimine
- teabe salvestamine ja käsitlemine

Omadused, mida kasutame:
- offline-teavete ühendamine: teavete ühendamine offline-allikatest, mis on kogutud teistest kontaktidest ühendatuna online-teavetesse toetades ühte või mitmed eesmärki.
- seadmelingitamisi: andmeid töötleme lingitades sama kasutaja kasutusel erinevad seadmed toetades ühte või mitmed eesmärki.  
- täpset geograafilist asendit: kogume ja toetame täpset geograafilist asendit toetades ühte või mitmed eesmärki.

Teave, mida saame kasutada 
- brauseri tüüp ja selle seadmete andmeid operatsioonisüsteemist 
- küpsiste teave
- teave seadmete identifitseerivaist teistest isikutest 
- IP-aadressi, seadme kasutusel olevat veebiaadressi või mobiilirakendust
- teave kasutaja tegevusest antud seadmes, sisaldades veebiaadresse ja mobiilirakendusi, mida on kasutatud või külastatud
- seadme geograafiline asend, kui seade kasutab veebilehte või mobiilirakendust 

Lisainfot Adform-reklaamidest loobumiseks loe siit

Facebook Pixel:

Kasutame Facebook-küpsiseid statistiliseks mõõtmiseks, turunduseks ja veebilehe kasutusfunktsionaalsuse optimeerimiseks. 

Küpsised võimaldavad mõõtmise, optimiseerimise ja reklaamikampaania sihtrühmade määratluse Facebookis. Need võimaldavad selle, et näämksime, kuidas kasutajad liiguvad erinevate seadmete vahel kasutades meie veebilehte ja Facebooki. See võimaldab relevantsete reklaamide näitamist kasutajatele selle põhjal millest kasutajad huvitatud on olnud meie veebilehel.

Lisainfot reklaamidest loobumiseks loe siit