• Info
  • Vahetus- ja tagastusõigus

Vahetus- ja tagastusõigus

Uuendatud 10.4.2024

Soovime loomulikult, et oleksid oma ostuga rahul. 

Hemtexi kauplustest ja veebipoest ostetudtoodetele, välja arvatud erimõõdus tellimustooted, kehtib alates kauba kättesaamisest 30-päevane tagastus- ja vahetusõigus. Suurele mööblile kehtib 14-päevane tagastusõigus. 

Hoia alles ostutšekk ja originaalpakend. Täpsem info tagastamis- ja vahetusõiguse kohta on leitav veebipoe lepingutingimustest. Info suure mööbli tagastusõiguse kohta allpool.

 

Tellimuse tühistamise õigus (suur mööbel)

Loodame, et jääd tellitud toodetega rahule, kuid kui soovid ostust taganeda, on seda võimalik teha 14 päeva jooksul alates kauba kättesaamisest. 

Tootest taganemise õigus võimaldab lisakuludeta tutvumist tootega enne selle tagastamist nimetatud tähtaja jooksul. Kui toodet on testitud või kontrollitud sarnaselt sellele, kuidas tehakse seda kliendina tavakaupluses, on õigus ostuhinna ja saatmiskulude täielikule tagastusele.

Kui toodet on kasutatud tagastusõiguse perioodil viisil, mis on vähendanud toote väärtust, võib Hemtex AB enne ülejäänud ostuhinna ja saatmiskulude tagastamist arvata ostuhinnast maha summa, mis vastab toote vähenendud väärtusele. 

Tagastusõigus on 14 päeva alates ostu kättesaamise päevast. Kui soovid toote ostust taganeda ehk ei soovi toodet endale jätta, tuleb sellest teavitada esimesel võimalusel peale toote kättesaamist.

 

Tellimusest taganemise õigus (erimõõdus aknakatted, näiteks erimõõdus rulood ja voldikkardinad)

Erimõõdus aknakatted valmistatakse vastavalt antud mõõtudele ning on unikaalsed. Seetõttu ei laiene tellimusest taganemise õigus erimõõdus valmistatud toodetele. Kui tellimus on vormistatud edastatakse sisestatud mõõdud automaatselt toote valmistajale ning seetõttu ei ole võimalik tellimust enam tühistada ega muuta selle esitamise hetkest alates. Palume olla tähelepanelikud mõõtude võtmisel ning vajadusel pöörduda abi ja nõuannete saamiseks meie kauplustesse või saata email klienditoe aadressile klienditugi@hemtex.ee. 

 

Vaheta/tagasta mööbel ja teised suuremad tooted, saates need tagasi veebipoodi: 

Hemtex.ee veebilehelt ostetud mööbli ja teiste suuremate esemete tagastamisel kehtivad erireeglid. Kui sooovid täpsustada, kuidas on konkreetne toode või tooted klassifitseeritud, võta palun ühendust meie klienditoega emaili teel: klienditugi@hemtex.ee. Samuti tuleb suure mööbli taganemisõiguse kasutamisel pöörduda klienditoe poole emaili teel. Mööbli tagastamise transpordi eest tasub klient ning mööbel tuleb tagastada originaalpakendis.

Tagastamisega seotud detailide täpsustamiseks ning kokkuleppimiseks võta palun ühendust meie klienditoega emaili teel: klienditugi@hemtex.ee. 

 

Kui toote või toodete originaalpakend on kahjustunud, tuleb siiski tagada, et kaup oleks transportimiseks korralikult pakitud. Transpordiettevõtte esindaja võib keelduda võtmast vastu kaupa, mille pakend on defektne. Kõiki tagastatavaid kaupu kontrollitakse kättesaamisel, et teha kindlaks võimalikud puudujäägid ning sellega seostuvad mahaarvamised tagastatavast summast.

Juhul, kui kaup tagastatakse kahjustatuna, originaalpakendita või kui kaup ei näe välja samaväärne kui uuena, arvestatakse tagastussummast maha järgmiselt:

Pakendi kahjustumine või originaalpakendi puudumine toob kaasa tagastussumma vähenemise vähemalt 25 protsenti. Kui toodet on kahjustatud või tootel esinevad kasutusjäljed, arvestatakse tagastamisele kuuluvast summast maha vähemalt 50 protsenti.

Lamedalt tarnitud tooted (näiteks lauaplaat) ja tooted, mis on kokku pandud, hinnatakse ostuhinnast vähemalt 50 protsenti alla. Kaup tuleb tagastada kokkupanduna ehk juba kokkupandud toodet ei ole lubatud uuesti lahti võtta. 

 

Raha tagasimakse

Tagasimaksed tehakse samal makseviisil, millega ost tehti. Kõikide Hemtex.ee veebipoest ostetud toodete tagastused toimuvad maksetevahendaja Klarna kaudu. Toote tagastamisel kauplusesse ei ole võimalik raha kohe tagasi saada. Tagastuskinnitus saadetakse Klarna poolt 30 minuti jooksul pärast tagastuse vormistamist. Maksete töötlemiseks võib kuluda kuni 14 tööpeva.