Jahe tekk

Kui sul on tavaliselt magades palav siis tasuks tekk vahetada õhema ning kergema teki vastu.

Tekk, millel on vähem täidist, on loomulikult jahedam, kui tekk, millel on palju täidist. Siiski on ka teisi seiku, mis mõjutavad sõltuvalt materjalist teki soojusomadusi.

Jahedad udusuletekid

Kui otsid jahedat udusuletekki, tasuks valida mudel, milles on rohkem sulgi kui udusulgi. Sulg teeb tekist vähem õhulise ning seeläbi ka jahedama. Väiksem täidise kaal tähendab samuti, et tekk on õhem ja jahedam. Ka läbi teki õmmeldud teping teeb udusuletekist jahedama.

Jahedad sünteetilised tekid

Kui eelistad pigem sünteetilist tekki, uuri, mis on teki kaal. Mida väiksem täidise kaal, seda jahedam tekk. Jahedate sünteetiliste tekkide puhul on väike erisus, mis sõltub tekis sisalduvast sünteetilisest kiust. Õõneskiud meenutab olemuselt udusulge. Ka pealiskanga niiditihedus võib erineda ning kõik need nüansid kokku mõjutavadki teki hinnaklassi.

Ekstrajahedad tekid

Ekstrajahedad tekid on saadaval nii udusule kui sünteetilise täidisega. Sellistes tekkides on täidist vähem kui jahedates tekkides ning sobivad suurepäraselt neile, kes magades higistavad. Ekstrajahe tekk sobib eriti hästi suviseks kasutamiseks.