Embla

Embla – klassikalise disainiga ökoloogiline rätikusari

Rätikusari Embla on valmistatud 100% ökoloogilisest GOTS-sertifitseeritud puuvillast. GOTS-sertifikaat eeldab, et vähemalt 70% kiududest oleks kasvatatud looduslikult ja tekstiilid täidaksid keskkonna- ja tervisenõudeid kogu tootmisprotsessi vältel. Tingimustes sisalduvad ka sotsiaalsed kriteeriumid ja töötajate turvalisus. Embla-tootesarja rätikud on kvaliteetsed ning hea hinnaga. Leiad tootevalikust käterätikuid ja saunalinu ning ka pesulappe ja -kindaid. 

7 näpunäidet, mille abil säilivad rätikud kauem kvaliteetsena

  1. Pese uued käterätikud alati enne esmakordset kasutamist läbi. Nii võimaldad paremat imavust.
  2. Peale pesemist venitage rätikut nurkatest, sest nii vabanevad pesemise ajal kinnisurutud froteeaasad ja rätik muutub taas õhulisemaks.   
  3. Pese rätikud 60 kraadi juures.
  4. Kasuta pesuvahendit pigem säästlikult. Pesuvahendi üleannustamine viib selleni, et pesumasin ei suuda rätikuid pesuvahendist puhtaks pesta.
  5. Väldi rätikute pesemisel loputusvahendi kasutamist. Loputusvahendi kasutamine kahjustab rätiku imavust, kuigi see muudab need mõnusalt pehmeks.
  6. Kui soovid, et rätikud oleksid pehmed ja õhulised, kuivata neid trummelkuivatis. Kui eelistad pigem karedamaid rätikuid, soovitame neid kuivatada pesukuivatusrestil
  7. Pane tähele, et rätik võib trummelkuivatuse käigus kiiremini kuluda ja värvi kaotada.