Säravpuhtad aknad

Kevad ja päike, milline mõnus kombinatsioon! Kahjuks muudab aga päikesepaiste akendel oleva mustuse selgemalt nähtavaks. Akende pesu ei peaks olema tüütu ja aeganõudev! Allpoolt leiad mõned nõuanded, mille abil ja kuidas saada aknad säravalt puhtaks vähese vaevaga. 

 

 

Vali õiged vahendid

Töö on lihtsam, kui valid õiged vahendid – seega kasuta kvaliteetset aknapuhastuskaabitsat ja puhast majapidamislappi. Kui sul sellist lappi ei ole, siis rebi kasvõi vanast aluslinast üks sobiva mõõduga ruudukujuline tükk. Erinevalt majapidamispaberist ei eraldu selle küljest enam ebemeid. Akende ja peeglite pesemiseks ning kuivatamiseks sobib täiuslikult mikrokiudlapp.

 

Lisaks lapile ja kaabitsale vajad vaid ämbritäit vett, paari tilka nõudepesuvahendit või seepi ning natuke pühendumist tööle suurepärase tulemuse saavutamiseks! 

7 lihtsat sammu säravpuhaste akendeni:

1. Täida ämber leige veega ja lisa ainult paar tilka head pesuvahendit.

2. Pese aken ämbris korralikult niisutatud lapiga puhtaks. Kogu aken peab jääma niiskeks.

3. Tõmba kiiresti aknakaabitsale kergelt vajutades suunaga ülevalt alla osa aknast kuivaks.

4. Kuivata vahepeal kaabitsat lapiga.

5. Käi kaabitsaga üle need kohad aknal, mis jäid märjaks.

6. Jätka, kuni kogu aknapind on kuiv. 

7. Kuivata akende servad mikrofiiberlapiga ja ongi valmis!

Milline puhastuvahend on sobivaim?

Ära kasuta aknapuhastusvahendeid, sest need jätavad aknad kergesti laiguliseks. Parima tulemuse saavutad puhta leige veega, kuhu on lisatud ainukt paar tilka nõudepesuvahendit või seepi. Seda soovitavad ka oma ala professionaalid.

Läbi aegade on edukalt kasutatud nõrka äädikhappe lahust, mis eemaldab kogu mustuse ja jätab klaasi säravpuhtaks.

Naudi puhtaid aknaid ka talvel.

Kas pesed aknaid külmal aastaajal? Lisa pesuvette natuke kanget alkoholi, et vesi ära ei külmuks. 

Päikesepaisteline või pilvine ilm?

Päikesepaiste annab küll energiat, aga aknaid tasuks pesta siiski pilvise ilmaga. Päikesepaistelise ilmaga tuleb tegutseda väga kiiresti, sest vesi kuivab ruttu ja akendele võivad kergesti jääda inetud triibud.

Ära kuivata ajalehepaberiga!

Oled kuulnud akende kuivatamisest ajalehepaberiga? See on ammune nõuanne, mil ajalehepaber oli odavaim võimalus valik ja hea viis see praktilisel moel lõpuni ära kasutada. Trükivärv jätab aga aknale inetud triibud ja mati pinna, mida hiljem on üsna keeruline eemaldada.

Kuivata nagu professionaal!

Kvalteetne aknakaabits on parim töövahend aknapinna kuivatamiseks. Kas tõmmata aknapinnalt pesuvesi kokku horisontaalsete või vertikaalsete tõmmetega sõltub akna suurusest, kujust ja pesija isiklikest eelistustest. Igal juhul tuleb teha see osa tööst üsna tempokate liigutustega, et pesuvesi ei jõuaks kuivada ning jätta aknale triipe. Katseta ja leia endale sobiv nipp. Kontrolli enne tööga alustamist, et kaabits oleks laitmatult puhas ning pestud ja kuivad mikrofiiberlapid käepärast.

Loodetavasti leidsid siit kasulikke aknapesunõuandeid. Öeldakse, et harjutamine teeb meistriks aga vajalike vahendite või aja puudumisel, usaldada akende pesu hoopis professionaalidele!

Nüüd siis on jäänud veel kõige toredam osa... Riputa oma äsjapestud säravate akende ette kenad kardinad!