Jooga- ja treeningtarvikud

Jooga- ja treeningtarvikud

Loo privaatne joogastuudio oma koju! Tutvu meie stiilsete jooga- ja treeningtoodete kollektsiooniga. Madala ja keskmise intensiivsusega kodusteks treeninguteks mõeldud kollektsiooni eesmärk on muuta lihtsaks igapäevase liikumise prioriteediks seadmine, olenemata sellest, kas eelistad elastsete treeningpaelte ning hantlitega jõutreeningut või vaikseid hetki mõnusate hingamisharjutustega.

Kõik vajalik koduseks jooga- või jõutreeninguks

Kollektsioon koosneb erinevatest toodetest näiteks nagu korkmaterjaliga kaetud treeningmatt, mugav ümmargune istepadi või spetsiaalne rullpadi ja treening- ning massaažipallid. Koduseks tõhusaks jõutreeninguks on kollektsioonis erineva tugevusega kummipaelad ning sangpommid. Lisaks on valikus ka mitmeid tooteid, mis muudavad iga treeningkogemuse täiuslikuks naudinguks, näiteks mugav joogapleed, lõhnaküünlad ja treeningpäevik. Lisateavet Body & Mind toodete kohta leiad altpoolt.

Sea endale realistlikud treeningeesmärgid

Nipp, mis aitab treeninguga alustada on määrata tase, mida suudad hoida. Väldi seadmast liiga kõrgeid eesmärke alles alustades. Kui soovid lisada igapäevasesse rutiini mõned jooga- või jõuharjutused võiks esialgu seada treeningu kestvuseks 10 -15 minutit päevas. Tihti juhtub, et jätkad peale esimese 15 minuti möödumist treeningut pikemalt, kuid esialgne mõistlik väljakutse aitab ennetada loobumismõtteid.

Oluline on, et seatud eesmärk oleks kiires igapäevaelus jõukohane ja realistlik ka siis, kui oled väsinud või aega napib. Ära unusta reguleerida aktiivsuse taset vastavalt päeva vormile ning enesetundele, mõnel päeval võib sobida tõhus jõutreening, samas kui mõnel teisel päeval tundub meeldivam vaikne joogaseanss või meditatsioon.

Kuidas kasutada kodus treeningtarvikuid?

Altpoolt leiad mõnede enamlevinud Body & Mind toodete kasutusviiside ülevaate. Treeningtarvikute  kasutamiseks on mitmeid võimalusi – otsi veebist videoid, mis näitavad, kuidas kasutada joogaplokke, massaažirulle ja -palle. Registreeru tunnustatud juhendaja joogakursusele, kui soovid alles alustada ning tutvu põhjalikult kõigi harjutustega enne iseseisvalt kodus harjutamise alustamist.

Joogaplokk

Joogaplokk on uskumatult mitmekülgne ja seda saab kasutada mitmel erineval viisil. Paljudele meeldib kasutada ühte või kahte plokki harjutustes, kus põrandani jõudmine võib olla keeruline, nagu ülaltoodud pildil. Kas sulle tundub, et randmetel ebamugav, kui võtad sisse silla-asendi? Proovi asetada kaks plokki seina äärde ja toeta käed neile selle asemel, et toetuda põrandale.
Võid kasutada plokke ka mitmesugustes jõuharjutustes, nagu surumised, L-iste (istu sirgete jalgadega ja tõsta end kätega põrandalt üles) või jalgade ristamise ja käte vahel hüppamise harjutamiseks (edasijõudnute harjutus) ning muude sarnaste harjutuste tegemiseks, mis joogapraktikasse kuuluvad.
Lõõgastava efekti saavutamiseks sobivad joogaklotsid suurepäraselt erinevate kehaosade alla asetamiseks. Näiteks proovi asetada üks plokk risti abaluude alla (soovitavalt võimalikult keskele) ja teine plokk pea alla. Lama niimoodi paar minutit, keskendu oma hingamisele ja tunneta, kuidas rindkere kergelt avardub, see neutraliseerib mõju, mis tekib kui veedad suure osa päevast kummargil sundasendis. Samuti võib olla mõnus, kui asetad alaselja alla ploki endale sobival tasemel.

Massaažirull ja üks pall või topeltpall


Lihtsat massaažipalli saab kasutada pingete vabastamiseks õlgadest jalgadeni. Aseta pall pinges lihaste alla kas vastu seina seistes või pikali ja toetu oma keharaskusega pallile. Alusta ettevaatlikult – võid end paigal hoida või teha veidi ringjaid liigutusi, kuid ära avalda liigset survet ja ära jäta palli ühte kohta kauemaks kui mõneks minutiks. Topeltmassaažipall sobib ideaalselt kasutamiseks abaluude vahel.

Massaažirulli kasutatakse suuremate lihasgruppide, nagu reied, sääred ja tuharad, massaažiks. Aseta rull lihase alla ja liiguta sellele õrnalt surudes edasi-tagasi. Soovitame teha harjutust mõni minut ja korrata seda mitte rohkem kui kaks või kolm korda nädalas.

Meditatsioonipadi, istmepadi ja rullpadi


Meditatsioonipatja ja istepatja kasutatakse peamiselt mugavaks istumiseks meditatsiooni või hingamisharjutuste ajal. Enamikul inimestel on lihtsam sirgelt istuda, kui on võimalik asendis olla põrandast veidi kõrgemal. Rullpadi on tugevam padi, mida kasutatakse sageli venitamiseks ja lõõgastumiseks. Näiteks proovi istuda padjal nii, et põlved toetuvad põrandale ja siis puusapiirkonda pisut tahapoole nõjatades saad mõnusa venituse reite ülaosale.

Treeningpall ja elastne kummist treeningpael


Treeningpall sobib suurepäraselt erinevateks keha keskosa harjutusteks, kus keha stabiilsena hoidmiseks on vaja pingutada nii suuri kui ka väikseid lihaseid. Proovi seista plank-asendis, käed põrandal ja jalad pallil. Seejärel veereta pall enda alla, tõmmates põlvi rinna poole.

Meie valikust leiate ka erineva pikkuse ja tugevusega elastsed kummist treeningpaelad. Need sobivad suurepäraselt venitusteks ja erinevateks jõuharjutusteks kogu kehale. Näiteks proovi kinnitada trepi piirdepuu külge pikk treeningpael ja tõmba seda siis enda poole, küünarnukid keha lähedal, keskendudes samal ajal abaluude kokkusurumisele. Üheks treeningpaelaga harjutamise näiteks on asetada istudes see jalataldade alt läbi ja tõmmata siis põlvedeni, kummarda veidi ja proovi astuda külgsamme. Võid ka lamada külili, hoides treeningpaela ümber põlvede, ning tõsta ja langetada ülemist jalga või siis tõsta ja langetada koos hoitud jalgu.

Lisatarvikud


Hemtexi laiast tootevalikust leiab ka stiilseid rätikuid ja veepudeleid, mida on mugav kaasa võtta ning kasutada treeningutel. Rätik hoiab treeningmati puhtana ning vesi on käepärast, et hoolitseda optimaalse vedeliku tasakaalu eest kogu treeningu vältel. Soovitame treeninguks veidi õhemat rätikut, et tunnetaksid hästi matti enda all, samuti on õhemat rätikut mugav kaasa võtta, kui treenid kodust väljaspool.