Voldikkardinad erimõõdus

Voldikkardinad on stiilsed ja diskreetsed tänu sirgete joontele ning lihtsale disainile. Voldikkardinad on kaasaegne ja paindlik alternatiiv, mis võtab minimaalselt ruumi ja seetõttu eelistakse neid sageli kui soovitakse vaadet, mis ei ole varjatud.Voldikkardinad võivad pakkuda tõhusat kaitset päikese eest. Oluline on, et kõik mõõdud oleksid täpsed, see kehtib eriti volidikkardina puhul, mis on tehtud erimõõtude järgi, et sobituda ideaalselt konkreetse aknaga. Juhul, kui mõõtmised on valed, ei ole ermõõdus tehtud kardin tagastatav. Seetõttu on oluline kõik väga täpselt mõõta ja pidada silmas, et kontrollmõõtmised on hädavajalikud.

Korduma kippuvad küsimused - Voldikkardinad

Mis vahe on voldikkardinate puhul ühekihilisel ja topeltkangal?

Ühekihiline kangas:

  • Kõik sellised materjalid on tähistatud märkega PT. See tähendab, et neil on nähtavad augud juhtnööri jaoks. Ka juhul, kui valida pimendav kangas, suundub osa valgust sisse läbi aukude ning kardin ei ole seetõttu täielikult pimendav. 

Topelt- ehk kahekihiline kangas:

  • Kõik sellised materjalid on tähistatud märkega HC (HoneyComb). Topeltkangas peidab juhtnöörid ning kangakihtide vaheline õhk annab isoleeriva efekti, mis säästab energiat ja summutab heli. Valides pimendava kanga, muudab nähtavate aukude puudumine kardina täielikult pimendavaks.

Ventilatsiooni tagamise nõue:

  • Topeltvoldikkardina paigaldamisel aknaraami või aknanišši sisse tuleb arvesse võtta piisava ventilatsiooni tagamise nõue, et vältida aknaklaasi ülekuumenemist või alajahtumist. Soovitame kardina mõõtmisel mõlemalt küljelt lahutada 1,4 cm (kogulaiusest kokku 2,8 cm), et tagada mõlemal pool kardinat piisav ventilatsioon.

Valides HoneyComb-design (topeltkangaga) materjali:

  • Kärgstruktuuriga topeltvoldikkardinate valiku puhul võib põhjaliist mõnevõrra kaarduda. Kui on plaanis valida kaks HoneyComb topletvoldikkardinat, mida on vaja paigutada kõrvuti, ei pruugi alumised liistud jääda teineteise suhtes ideaalselt horisontaalsetena.

Kuidas paigaldada voldikkardinat?

  • Järgi lihtsaid samme, mis on tootega kaasasolevas paigaldusjuhendis. See juhend sisaldab üksikasjalikke juhiseid edukaks vodlikkardina installeerimiseks.

Mis on voldikkardinat ostes komplektis kaasas?

  • Voldikkardinaid ostes kuuluvad komplekti stanadardsed kinnitused. NB! Kruvid ei kuulu komplekti. Paigaldamisel on oluline kasutada kruvisid, mis sobivad kinnitamiseks konkreetsele pinnale. Õiged kruvid tagavad kindla ja usaldusväärse paigalduse.

Õige mõõtmine?

  • Mõõdud, mida esitad peavad olema lõplikud mõõdud, millisena peab olema valmis kardin, sealhulgas arvesse võetuna kõik liitmikud ja lisaosad. 

Voldikkardina maksimaalne laius?

  • Voldikkardinate puhul, mille laius on üle 140 cm võib tekkida liistude kaardumine ca 0,7 cm. See tähendab, et laiade kõrvutiasetsevate voldikkardinate puhul võib tekkida olukord, kus ülemine ja/või alumine liist ei pruugi asetseda horisontaalselt täpselt ühel kõrgusel.

Kas voldikkardinad võivad rippuda avatuna pikemat aega?

  • Soovitame voldikkardinate heas seisukorras hoidmiseks neid regulaarselt kasutada (avada ja sulgeda). Kui on soov jätta voldikkardin akna ette pikemaks ajaks rippuma võib kangas mõnevõrra deformeeruda ja seda võib olla pisut raske uuesti üles tõsta. Kardina esialgsed omadused üldjuhul taastuvad, kui tõsta ja langetada kardinat mitu korda järjest. Eelpoolkirjeldatud olukord võib tekkida ka juhul, kui kardin on pikalt seisunud kokku tõmmatuna. Ka sel juhul aitab esialgseid omadusi taastada ettevaatlik kardina korduv järjestikune üles-alla tõstmine/langetamine.