Tavapärasemad loomakaitsealased küsimused

Seame Hemtexis oma tarnijatele rangeid tingimusi. Oleme vastutustundlikud ning soovime näidata eeskuju, kuidas ka suur kett saab mõjutada parema loomakaitse osas.

Kas Hemtexi villatooted ja lambanahad on toodetud ilma mulesing (e. k jalgevahevoltide lõikus) protseduurita?
Me ei aktsepteeri ettevõttena mulesing-meedet ning meie eetiliste reeglite põhjal on see rangelt keelatud. Meie villapleedid ja lambanahad ei pärine meriinotõugu lammastelt, kellele mulesing-protseduuri tavaliselt tehakse. Kontrollime pidevalt meie tarnijate töötingimusi, pidades silmas muuhulgas keskkonda ja loomakaitset. Kõik meie lambanahad saabuvad Austraaliast ning Uus-Meremaalt, meie tarnijad on pühendunud pakkumaks head ja turvalist karjakasvatust.

Töötame villatootmise Responsable Wool Standard (RWS) sertifikaadile vastavalt. Loe RWS sertifikaadi kohta täpsemalt siit!

Kust on pärit Hemtexi poolt kasutatav udusulg ja sulg?

Tekkide ja patjade puhul täidisena kasutatav udusulg ja sulg on saadud toiduainetööstuse kõrvalproduktina. Kõik meie poolt kasutatav udusulg omab RDS sertifikaati, mis tagab selle, et udusuled ei pärineks lindudelt, kes oleksid näiteks sundtoidetud või elusalt kitkutud. Standard hõlmab ka teisi loomakaitseteemalisi nõudmisi, mis puudutab näiteks loomade toitumis- ja elutingimusi ning selle abil on tooraineahel kindlaksmääratav. Hemtexi poolt kasutatav udusulg on kontrollitud ning Responsible Down Standard (RDS) standardiga sertifitseeritud. Kui udusulg pärine toiduainetööstustusest, on see ressursisäästlik. Lisaks sellele on see biolagunev looduslik tooraine.

Loe RDS sertifikaadi kohta rohkem siit: responsibledown.org.