Bokhari – Tähendusega kaunid tooted

Kui ostad käsitsivalmistatud Bokhari-toote, toetad ühtlasi 700 lapse kooliteed Pakistanis ning aitad kohalikel naistel ja meestel teha turvalist ning tähendusrikast tööd. Bokhari kaudu luuakse töökohti Pakistani naistele ja meestele, pea pooled töötajatest on naised. Lisaks sellele luuakse koolitusvõimalusining pakutakse lastele paremat tulevikku. Ostes Bokhari tooteid aitad 700 LAMS- kooli lapsele pakkuda paremat tulevikku.

Bokhari-tooted lubavad paremat tulevikku.

Bokhari valmistab kvaliteetseid tekstiilitooteid, mis on toodetud taaskasutatud materjalidest. Bokhari loob tähendusrikast ja turvalist töö pakistaanlastest käsitöölistele, nii naistele kui meestele. Ja mis kõige olulisem, see loob lastele koolitusvõimalusi ning annab lootuse paremast tulevikust.

Bokhari kudumistöökoda, mis asub Sultan Town külas, Faisalabadi miljonilinna lähedal Pakistanis, alustas oma tegevust aastal 1989. Selle asutajaks on Yawar Bokhari, kes elas Norras Lillehammeri linnas. Küla, kus elas u 15 000 elanikku, võitles sotsiaalsetel ning majanduslike väljakutsetega: kõrge töötus, keeleoskamatus ning juba ammu uksed sulgenud riiklik kool. Silmapiiril polnud lootustki helgemast tulevikust, seda eriti naiste ja laste osas. Järgmiste aastate jooksul ehitati külla kudumistöökoda, millest sai kogu küla arengu mõttes suur murdepunkt. Samaaegselt olid sotsiaalsed ja majanduslikud tingimused paljudele naistele väga keerulised ning lastel polnud võimalik koolis käia.    Just seetõttu otsustas Bokhari, et keskendub enam naiste töölepalkamisele ning nende laste koolitamisele. Nii sündiski 1996. aastal LAMS-kool, mis asub kudumistöökoja kõrval. Esimesed õppijad alustasid kooliteed sama aasta oktoobris.

Kui Yawar Bokhari 2012. aastal suri, läks juhtimine edasi järgmisele põlvkonnale. Täna vastutab selle eest Bokhari poeg Amar. Kudumistöökoda on läbinud täieliku uuenduse, et see vastaks tänapäevastele turvalisus-, tõhusus- ja kvaliteeditingimustele. Koostöös disainer Runa Klockiga luuakse uusi ja huvitavaid modernseid disaintooteid, mis põhinevad traditsioonidel. Tootmise kesksel kohal on taaskasutatud materjalide kasutamine, olgu meie kaupluste riiulitelt leitavad tooted siis kootud, heelgeldatud või käsitsi punutud.

Kooli peetakse üleval ja arendatakse Bokhari kaudu saadud majandusliku toetusega. Lisaks sellele saab kool toetust LAMS-fondilt Norrast, mis teeb aktiivset koostööd kooli juhatusega Pakistanis, tagamaks, et kool järgib neid väärtushinnanguid ja visooni, mille põhjal see kunagi rajati.

Bokhari pakub hetkel tööd pea 300 naisele ja mehele, see on küla suurim tööandjad ning aitab jätkusuutliku majanduse loomist kohalikus kogukonnas. Mitmete töötajate lapsed käivad LAMS-koolis, mis täna hõlmab nii alg-, põhi- kui keskastet pea 700 lapse tarbeks, kellest suurim osa on tüdrukud. Kool pakub lastele enamat kui vaid õpet – see annab võimaluse olla kaasatud ning mõjutada omaenda tulevikku.

Oleme Hemtexis väga uhked selle üle, et saame oma klientidele pakkuda Bokhari tooteid kõigis meie poodides ning veebis. Kui ostad meilt Bokhari tooteid, aitad üheaegselt nii Bokhari ettevõttes töötavaid inimesi parema eluni kui samas ka 700 lapsel LAMS-koolis saada paremat haridust ning lootust paremast tulevikust.

 

Muneeran Bibin lugu

Muneeran Bibi on üks enam kui 100 naisest, kes Bokharis töötab. See rõõmus naine õmbleb ja punub pajalappe ning korve, mida Hemtexis müüakse.

Mureenan on töötanud Bokharis juba 14 aastat, mis on võimaldanud tal saata kooli 4 last ning katta oma pere kulud. Tal on kolm poega ja tütar, nad kõik on õppinud LAMS-koolis. Kolm poega on tänaseks oma õpingud juba lõpetanud, tütar on hetkel 8. klassis.

Bokhari abil luuakse tähendusrikast ja turvalist tööd Pakistani käsitöölistele, nii naistele kui meestele. Mida kõige olulisem, see pakub lastele kooliskäimise võimalust ning paremat tulevikku.

 

Mererohi – vastupidav materjal 

Nagu kõik Bokhari tooted, toodetakse ka mererohust tooteid Pakistanis, Faisalabadis kohapeal. Mererohi on üks maailma kiiremakasvulisi taimi ning selle korjamine on teene loodusele.

Mererohust valmistatud toodete tegemine pakub tööd naistele ja meestele alates selle korjamisest ja kuivatamisest kuni lõpptoote valmistamiseni.

 

Härjal sarvist 

Kaua aega oli ebaselge, kas Faisalabadis on mererohtu. Mererohi on Pakistanis üsnagi vähetuntud materjal, kuid keegi mäletas, et nägi mererohtu rannal kudumistöökoja lähedal. Nii saadetegi teele väike uurijatetiim, kes võtsid tooteproove ning selgus, et tegu ongi mererohuga!

Nii algas tootmine ning täna on mererohutooted üks osa Bokhari looduslikest ning vastupidavatest toodetest.

Bokhari abil luuakse tähendusrikast ja turvalist tööd Pakistani käsitöölistele, nii naistele kui meestele. Mida kõige olulisem, see pakub lastele kooliskäimise võimalust ning paremat tulevikku.

 

Mererohu punumine

Iga mererohust käsitsi punutud toode on naiste enda käsitöö. Töö on ajamahukas ning nõuab täpsust. Bokhari tehases töötavatel inimestel on pikk kogemus puuvilla õmblemise osas ning ka punumise osas, seega kui avanes võimalus valmistada tooteid mererohust, võeti väljakutse rõõmuga vastu.

Punutisi valmistatakse nii kudumistöökojas kui koduski, mis omakorda tagab naistele paindliku tööaja. Nii saab tööd kombineerida koduste toimingutega veelgi mugavamalt.