Kardinate valimine

Nippe kardinate valimiseks

Sõltuvalt sinu eelistustest võivad kardinad muuta toa mõnusalt hubaseks, valgusküllaseks ja õhuliseks või hoopis energiliseks! Siin mõned nipid soovitud atmosfääri loomiseks.  

Stiliseerimine

Selleks, et kardinate tegelik ilu ja olemus tuleks esile, peab neid olema palju. Maast laeni külgkardinad, millel on valmiskroogitud voldid, mõjuvad luksuslikult ja külluslikult – sama efekt on ka kardinate kihiti paigutamisel. Selgemat struktuuri omav materjal, näiteks linane, raske samet või õhuke läbikumav kangas annavad toale iseloomu, olgu valikuks rahustavalt neutraalsed toonid või julged värvitoonid ja suured mustrid. Kui valida toonid samast värviskaalast, võib mustrite kombineerimine olla muljetavaldav ning igati toimiv. Valesid lahendusi pole! 

Värvide ja mustrite valimine

Kangasse endasse on lihtne armuda, kuid kui võtta värvide ja mustrite valimisel arvesse ruumi eeldused, on lõpptulemus veelgi kaunim. Kas sisustatav tuba on suur või väike? Mis värvi on põrand ja seinad? Kas toas on mustriline tapeet? Milline on toas olev mööbel? Heaks rusikareegliks on tasakaalu saavutamine. Suures, kõrge laega ruumis toovad soojad värvitoonid seined nö lähemale ning loovad hubase meeleolu. Väiksemast toast saab suurema külmemate, heledate toonide abil. Vertikaalne mööbel ja triibud muudavad lae visuaalselt kõrgemaks. Värvikad kardinad ning seinad annad küll energiat, kuid võivad mõjuda stressitekitavalt. Kui eelistatakse suurt hulka värve, tasuks valida mustrilised tekstiilid, mille puhul korduvad seinte, tapeetide ja mööbli värvitoonid. Väikese lillemustriga kardinad on omal kohal väiksemates tubades, sams suuremate ruumide puhul toimivad paremini suuremad mustrid. Värvide puhul mängib rolli ka see, kuidas need omavahel kombineeritud on. Vastandtoonid, näiteks sinine ja oranž, tugevdavad teineteist, ent samalaadsed toonid vähendavad üksteise eredust.

Materjali valimine

Struktuurne linane, mis langeb boheemlaslikult põrandale? Luksuslikult raske ja läikiv kangas? Või hoopis romantiline, kerge ja õhuke? Kardinakanga valimisel on ruumi hubasuse loomisel suur roll. Erinevatel materjalidel on ka praktilisi erisusi, mis on erinevate tubade puhul vägagi kasulik: näiteks tihedas koes kangad pimendavad ruumi, samas õhemad kangad lasevad tuppa päevavalgust. Kui liigne melu ähvardab muutuda probleemiks, siis aitavad kardinad vähendada elutoast väljapoole kanduvaid helisid või vastupidiselt väljaspoolt magamistuppa kostuvat. Paksemad kangad summutavad helisid efektiivsemalt kui õhemad.

Vali riputusviis

Kardinate riputusviis mõjutab kardinate enda ja ka toa tervikliku ilmet. Kas valida kardinapuud või -siinid? Kardinad, millel on stiilne krookepael, minimalistlik kanal, vastupidavad öösid või armsad riputuspaelad? Vali vastavalt sisustustiilile.

Madala laega tubades lakke kinnitatud kardinasiinid teevad toa tunduvalt kõrgemaks. Topeltpuud või -siinid, kus on mitu kanalit ja kuhu võib riputada mitmeid kardinaid üksteise taha, loovad luksusliku atmosfääri ning lisavad nii pimedavat kui helisid isoleerivat efekti. Magamistoas võib paksemast kangast pimendav kardin olla praktiliseks lahenduseks õhema kardina taga. Tõmba ööseks mõlemad ette ning kasuta õhemat kardinat vastavalt vajadusele päevasel ajal. Köögi tööpinna või kirjutuslaua taga asuva akna puhul on heaks lahenduseks näiteks ruloo, sest otsene päikesevalgus võib tekitada peegeldusi. Hea nipp vaheldust otsivatele on valida erinevate voodrikangastega kardinaid -  kardin on lihtne tuju muutudes ümber keerata.