Aknapesunõuanded

Vaata parimaid nõuandeid puhaste akende saavutamiseks. Pese õigesti ning naudi puhast tulemust.

Kevad ja päike, milline mõnus kombinatsioon! Kahjuks muudab rohke päikesepaiste akendel oleva mustuse selgemalt nähtavaks. Akende pesu ei pea olema nii tüütu, kui võiks arvata. Siit leiad mõned head nõuanded, mille abil on võimalik saada aknad läikivalt puhtaks.

Pese aknaid õigete vahenditega

Töö on lihtsam, kui valid õiged vahendid – seega kasuta head aknapuhastuskaabitsat. Kodust leiad kindlasti vana puhastuslapi, millega aknaid pesta. Kui sul sellist lappi ei ole, siis rebi kasvõi vanast aluslinast üks lapp. Erinevalt majapidamispaberist ei eraldu selle küljest enam udemeid. Mustade akende ja peeglite pesemiseks on täiuslik valik ka näiteks mikrokiudlapp.

Lisaks lapile ja kaabitsale vajad vaid ämbritäit vett, paari tilka nõudepesuvahendit ja natuke kannatlikkust!

7 näpunäidet, kuidas pesta aknad läikivalt puhtaks:

1.Täida ämber leige veega ja lisa paar tilka nõudepesuvahendit.
2. Pese aken niiske lapiga puhtaks. Kogu aken peaks olema niiske.
3. Tõmba kergelt aknakaabitsale vajutades see ülevalt alla.
4. Kuivata aknakaabits lapiga.
5. Käi kaabitsaga üle need kohad, mis jäid märjaks.
6. Jätka selliselt servast serva, kuniks kogu aken on kuiv.
7. Pühi akende servad puhtaks ja ongi valmis!

Milline puhastuvahend on sobivaim?

Ära kasuta aknapuhastusvahendeid, sest need teevad aknad kergesti laiguliseks. Parima tulemuse saavutad leige veega, kuhu on lisatud paar tilka nõudepesuvahendit. Seda soovitavad ka oma ala professionaalid.

Võid kasutada ka muid puhastusvahendeid. Läikivalt puhta tulemuse saavutad ka juhul, kui lisad pesuvette näiteks tilga seepi või nõudepesumasinas kasutatavat loputusvahendit. Ammune nõuanne on kasutada pesemisel äädikat, mis eemaldab akendelt inetud triibud.

Naudi puhtaid aknaid ka talvel

Kas pesed aknaid külmal aastaajal? Pane pesuvette natuke kanget alkoholi, et vesi ära ei külmuks. 

Päikesepaistes läikivad puhtad aknad

Päikesepaiste annab küll energiat, aga aknaid tasuks pesta siis pilvise ilmaga. Päikesepaistelise ilmaga tuleb tegutseda kiirelt, sest vesi kuivab ruttu ja akendele jäävad inetud triibud.

Ära kuivata ajalehepaberiga

Oled kindlasti kuulnud akende kuivatamisest ajalehepaberiga?  See on ammune nõuanne, mida kasutati vanasti, kui tindi hulgas oli tina. Tänapäeval tindi sees enam tina ei kasutata, seega osa triipudest küll kaob, aga lõpptulemus pole ikkagi puhas.

Kuivata nagu professionaal

Erinevate arvamuste kohaselt peab aknakaabitsat tõmbama ühest servast teise. Suurte akende puhul on see nõuanne hea. Triipude vältimiseks on hea pidada meeles, et servast-serva tõmbamine oleks järjepidev. Katseta ja vali endale sobiv nipp. Ja kontrolli, et aknakaabits oleks enne töö alustamist puhas. YouTube´ist leiad palju häid juhisvideoid!

 

Loodetavasti leidsid siit kasulikke akendepesunõuandeid. Öeldakse, et harjutamine teeb meistriks. Vajalike vahendite puudumisel võid usaldada akende pesu professionaalidele!