Vali südamega

Vali südamega -nimetuse alla oleme Hemtexis kogunud meie töö jätkusuutliku arengu ja sotsiaalse vastutuse osas.

”Vali südamega” tähendab meie jaoks Hemtexis vastutustundlike valikute langetamist, võttes arvesse homseid mõjusid.

Kui ostad meie tooteid, soovime, et võid julgelt loota sellele, et oleme sinu eest teinud hea ja jätkusuutliku valiku – olgu selleks siis tooraine, tootmisviis või kaubatarne.

Meile Hemtexis on väg tähtis tagada maksimaalselt jätkusuutlik tootmine, kindlad ning head töötingimused ning hea äritegevus nii meie kui tarnijate jaoks. Lisaks soovime aidata sul kliendina meie juures ostledes teha vastutustundlikke valikuid. Meie ettevõtte sotsiaalne vastutus baseerub pühendunud töötajatel, selgetel eetilistel reeglitel ning täpsetel kemikaalinõuetel ning ÜRO jätkusuutliku arengu 2030 a. eesmärkidel.

Vali südamega hõlmabki endas meie jätkusuutlikku arengut ning sotsiaalset vastutust, et meiepoolsed valikud lihtsal viisil oma klientideni tuua. 

Selleks, et saaksime anda tootele “Vali südamega”-tähistuse, peab see vastama vähemalt allolevatele kriteeriumitele:

  • Toode peab olema tõestatult vähem keskkonnakahjulik & materjali järelvalveahel peab olema selge.

Kasutades kolmanda osapoole usaldusväärseid ja hinnatud sertifikaate, mille järgi tuleb kasutada muuhulgas näiteks paremaid materjale, sotsiaalseid algatusi või puhtamaid tootmismeetodeid, võime kinnitada, et parendused on tõelised ja soodustavad positiivset arengut võrreldes traditsioonilise alternatiividega. Tagamaks, et konkreetne toode on parem, kui teised samalaadsed, pakume vastavustõendite kinnitamist näiteks tegevussertifikaatide ja audititega, mis kindlustavad meie toodete järelvalveahela ja dokumentatsiooni, millest selgub, et tooted tõepoolest sisaldavad või toetavad väljastatud tunnistust. Iga toode on markeeritud lisaks meie oma sümbolile ka vastava kolmanda osapoole sertifikaadimärgiga. Meie sertifikaatide kohta saad lugeda täpsemalt siit.

  • Suurem osa (>50%) peab olema valmistatud materjalist, mis vastab eelmise punkti nõuetele. 

Muutuste elluviimiseks, ei pea kõik 100% täiuslik olema. Sellepärast olemegi jätkusuutliku arengu soodustamiseks aktsepteerinud kombinatsiooni parematest materjalidest. Selleks, et anda tootele ”Vali südamega” tähistus, on meie jaoks väga oluline, et toodete valmistamiseks kasutatavatest materjalidest suurem osa oleks kestlik.

  • Kui eelmainitud kaks punkti ei ole täidetud, antakse tootest saadud tulu kohaliku ühenduse hüvanguks

Selle heaks näiteks on Bokhari tooted, mille abil pakutakse Pakistani tüdrukutele ja poistele  haridusvõimalust kohalikus LAMS koolis.